OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Posledné miesto na oblúku Rytierov vystuží Američan Grant Dressler.

Spišským Rytierom sa postupne darí skladať káder, s ktorým by radi obhájili double. Ďalšou skladačkou do zostavy je príchod 24-ročného Američana Granta Dresslera.

Toto vysoké krídlo si v mladom veku zahralo za reprezentáciu USA, na univerzite pôsobilo na Sacramento State a Chaminade. Vo svojom záverečnom roku patril Grant k najlepším hráčom konferencie a druhej divízie NCAA. Profesionálnu kariéru mal pôvodne odštartovať na Novom Zélande, ale rozjazdu zabránila pandémia koronavírusu.

V predchádzajúcom ročníku sa mu to napokon podarilo, na kontrakte sa dohodol s Bayerom Leverkusen. V druhej najvyššej nemeckej súťaže odohral Dressler 35 zápasov, v priemere dosahoval 10,4 bodu, 2,5 doskoku a 2,7 asistencie. S klubom sa dostal do finále, kde napokon nestačili na Heidelberg.

„Posledné voľné miesto na perimetri sme zalepili Grantom Dresslerom. Očakávame od neho, že sa stane jedným z najlepších zakončovateľov ligy a svojimi bodmi pomôže Rytierom v každom zápase ku výhre.“ zhodnotil príchod americkej posily Michal Búza, generálny manažér Spišiakov.