OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Rytieri získali poslednú posilu. Do priestoru pod košom prichádza Američan Raheem Johnson.

Avizovaná posila Spišských Rytierov sa pretavila do reality. Vedenie klubu sa dohodlo na kontrakte s 28-ročným Američanom Raheemom Johnsonom.

„Hľadali sme pivota celkom dlho, ktorý by zapasoval trénerovi do koncepcie hry. Verím, že v podobe Raheema sa nám to podarilo a on splní naše očakávania na 100%. Posledného Rytiera sme si preklepli aj u nášho bývalého trénera Georga Bitzanisa, kedže on si ho vybral ako nováčika pred 4 rokmi, keď trénoval na Cypre a potvrdil nám, že je to šikovný rýchly hráč a po ľudskej stránke s ním nikdy nemal problém.“ zhodnotil podpis poslednej posily Michal Búza, GM Spišských Rytierov.

Podkošový priestor vystuží hráč s bohatými európskymi skúsenosťami. Absolvent univerzity Buffalo naskočil do profesionálneho basketbalu v roku 2017, keď sa dohodol s cyperskou Engomis Nikóziou. Nasledovali zastávky vo Švédsku, Portugalsku a v Kosove.

Predchádzajúci ročník hral Johnson v gruzínskej Superlige, konkrétne hájil farby Tskhumu-Abkhazeti. V tamojšej najvyššej súťaži sa so svojim tímom vôbec nestratil, o čom svedčí aj zisk striebra. Nová posila Rytierov odohrala za Tshkumu 27 duelov, priemerne v nich zaznamenávala 11,1 bodu, 6,6 doskoku a 1,3 bloku (3. najlepší v lige).

Foto: Facebook