OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Posledným zahraničným rytierom Delano SPENCER

Rytieri skompletizovali káder, na Spiš prichádza Američan Spencer

Spišiaci uzavreli svoju legionársku letku angažovaním amerického rozohrávača Delana Spencera. 25 ročný odchovanec univerzity Tennesse State začal svoju profesionálnu kariéru v ročníku 2018/19 v najvyššej gruzínskej súťaži. V drese BC Cactus Tbilisi zaujal skvelými štatistikami. V dvanástich zápasoch mal úctyhodný bodový priemer 23,33 bodu na zápas, doskočil 4,75 lôpt a rozdal 3,42 asistencií. Tieto skvelé čísla mu priniesli angažmán v silnej brazílskej lige, v sezóne 2019/20 si zahral desať zápasov v drese Unifacisa Paraiba.

V to, že bude tento 191 cm vysoký a 91 kg vážiaci rozohrávač posilou dúfa aj slovinský kouč Spišských rytierov Teo Hojč. „ Delano je hráč s výbornými basketbalovými zručnosťami , je všestranný v útoku s dobrou strelou za tri body. Očakávam, že to všetko využije pri našich systémoch a pravidlách a to nám umožní mať ešte viac možností na skórovanie. Hráč prejavil veľkú snahu prísť do Spišskej a je pripravený učiť sa európsky štýl basketbalu. V lige bude veľa kvalitných hráčov na jeho poste a preto očakávam, že Delano bude veľmi motivovaný a dokáže sa zlepšovať, aby ukázal, že môže proti nim hrať a pomôže nám produkovať dobrý basketbal.“

Rytieri tak stabilizovali svoju legionársku úderku na čísle štyri, okrem Spencera si spišské basketbalové brnenie na seba navlečú aj Srbi Nikolič a Stevanovič a Spencerov krajan Jarvis Garett. „Som rád, že sme dokázali nájsť aj posledného rytiera. Spencer je výborný v hre 1 na 1 a dokáže hrať na postoch 1 aj 2. Pôvodne sme hľadali nováčika, ale som spokojný, že sme našli hráča so skúsenosťami v tom budgete, ktorý sme mali k dispozícii. Verím, že Delano v pohode zapadne do tímu a aj vďaka nemu povyhrávame kopec basketbalových bitiek. NOVEJŠA DO TEHO,“ okomentoval Spencerov príchod športový manažér Spišských rytierov Michal Búza.

Oliver Búza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *