OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Značka Spišskí Rytieri zaujala aj našich drobcov.

Deti z Centra voľného času v Spišskej Novej Vsi v rámci denného tábora navštívili mestskú športovú halu a doslova hltali informácie o basketbalovom tíme Spišskí Rytieri. Venoval sa im Erich Korfanta, šéftréner mládeže nášho klubu.

„S touto peknou myšlienkou ma oslovila Eva Fabiánová z Centra voľného času. Deťúrence sme previedli po hale, ukázali im ligový pohár, Slovenský pohár, povedali niekoľko slov a zaujímavostí o našom klube. Myslím si, že boli veľmi radi. Aj si zasúťažili, zastrieľali na kôš. Takisto sme im venovali spomienkové predmety,“ opísal milú akciu E. Korfanta, ktorý bol tentoraz v roli sprievodcu.

O Spišských Rytierov sa zaujímalo vyše dve desiatky detí vo veku od 10 do 12 rokov. Pozitívne je, že niektorých prezentácia zaujala natoľko, že Erichovi smelo zahlásili: „Ja sa prihlásim na basketbal.“

Bezprostredné boli aj „detské“ otázky smerom k nášmu trénerovi. „Pýtali sa napríklad, prečo je ten majstrovský pohár taký ošúchaný. Tak som im vysvetlil, že má 28 rokov a je to putovný pohár. Úsmevná bola aj otázka, koľko stojí taký pohár. Odvetvil som, že cena spočíva v jeho hodnote, keďže ho dostane vždy najlepšie basketbalové družstvo danej sezóny,“ pousmial sa Erich Korfanta a určite si v hlave zaspomínal na 26. máj tohto roku, keď sa Spišskí Rytieri stali majstrami Slovenska a pred vlastnými divákmi dvíhali nad hlavu spomínaný majstrovský pohár.

Sme radi, keď sa mládež aktívne zaujíma o šport a športové dianie, špeciálne o Spišských Rytierov. Podobné akcie preto náš klub aj do budúcna privíta a bude maximálne ústretový.

Veríme, že pekné spomienky z akcie zostanú u našich najmenších čo najdlhšie a viacerých z nich radi privítame v našom klube.

NOVEJŠA DO TEHO.