OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Zmeny v kádri Spišských Rytierov: Odchádzajú Dressler s Lužaičom, prídu dvaja legionári

Vedenie úradujúceho slovenského basketbalového majstra Spišských Rytierov bolo nútené urobiť dve hráčske rošády v kádri. Z mužstva odchádzajú Grant Dressler – na vlastnú žiadosť a Milan Lužaič – zo zdravotných dôvodov. Na ceste je už adekvátna náhrada.

Americký krídelník Grant Dressler dostal na Spiši bohatý priestor, priemerne trávil na palubovke viac ako 34 minút, počas ktorých si v priemere pripísal na konto 12,8 bodu, 5,4 doskoku a 3,8 asistencie na zápas. Bol druhým najlepším strelcom tímu.

„Grantov agent nás však požiadal o uvoľnenie hráča z osobných dôvodov. Nechcem špekulovať ani predbiehať udalosti, ale nevylučujem, že môže byť za tým aj lukratívnejšia hráčska ponuka zo zahraničia. Rozišli sme sa korektne,“ informoval generálny manažér Spišských Rytierov Michal Búza.

Bosniak Milan Lužaič pauzoval od 13. novembra. Roztrhnutý meniskus ho vyradil z hry na niekoľko týždňov. Žiaľ, v súčasnej situácii si vedenie klubu jednoducho nemohlo dovoliť čakať na jeho rekonvalescenciu a postupný návrat na palubovky.

„Grantovi aj Milanovi ďakujeme za všetko pozitívne, čo odviedli pre Spišskú Novú Ves a Spišských Rytierov. V ďalšej kariére im želáme veľa úspechov,“ doplnil M. Búza.

Kto príde?

V ostatných dňoch manažment Spišiakov veľmi intenzívne riešil, ako čo najlepšie zaplátať diery po spomenutej dvojici. Hodiny scoutovania, telefonovania, mailovania a ďalších interakcií azda priniesli svoje ovocie. Tím by už v najbližších dňoch mali posilniť dvaja basketbalisti.

„Ako sa hovorí, kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič. Ale vyzerá to sľubne. Môžem prezradiť, že naše rady by mal už čoskoro rozšíriť mladý Američan, ktorý si v Európe zahral v lotyšsko-estónskej súťaži, odkiaľ k nám prišiel počas minulej sezóny Mário Ihring. Aj druhý hráč bude na obvod, v užšom výbere máme viacerých kandidátov,“ prezradil informácie o rysujúcich sa posilách GM bielo-modrých.

Veríme, že obaja hráči čo najrýchlejšie a čo najvhodnejšie zapadnú do koncepcie trénera Štefana Sviteka a budú ešte lepšími legionármi, ako odchádzajúce duo. Vedenie klubu zároveň ďakuje fanúšikom za pochopenie situácie a neúnavnú podporu Spišských Rytierov.