OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Veľké tímy vyhrávajú veľké zápasy!

„Bol by som nerád, keby jeden zápas pokazil dojem z celej sezóny,“ hovoril po nečakanej víkendovej prehre s Komárnom, ktorá znamená finálový mečbal pre súpera, náš tréner Teo Hojč. Súhlasíme a dopĺňame – teraz prichádza čas, aby mužstvo ukázalo charakter.

Náš tím – Spišskí Rytieri celú sezónu dreli, aby si zabezpečili víťazstvo v základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy. Medailu preto už máme istú, ale chceme viac. Tak ambiciózne vedenie a predovšetkým hladní fanúšikovia, nažhavení po spanilej jazde hokejistov. A povedzme to na rovinu – napriek nepriaznivému stavu v semifinálovej sérii máme na to, aby sa basketbal v Spišskej v tejto sezóne hral aj najbližšiu sobotu. Čo teda treba spraviť? V stredu nás čaká kľúčový zápas a POTREBUJEME, ABY ZABRAL CELÝ TÍM.

Nikto nepochybuje o tom, že individuálnu kvalitu náš tím má – a dostatočne vysokú. Legionárov Patricka, Lautara, Aarona, Vlatka i Slovákov Viktora, Michaela, Tomáša, Dalibora či zraneného Adama by chcel mať vo svojom kádri každý účastník ligy. Teraz ide o to, aby SME VŠETCI ŤAHALI ZA JEDEN POVRAZ. Lebo platí, že individuality môžu vyhrávať zápasy, no len súdržný manšaft vyhráva trofeje. A tento tím, vedený skvelou trénerskou dvojicou, má na to, aby zabojoval o titul.

Už teraz vieme, že stredajší duel bude náročný, že prídu aj náročné momenty… Ale Rytieri nikdy nevešajú hlavu a bojujú do samotného konca. S energiou, s vášňou, so zodpovednosťou ku klubu i verným fanúšikom. Ak do toho dáme rytierske srdce a odmakáme zápas celých 40 minút, spišskonovoveský fanúšik určite zatlieska a ocení výkon bojovníkov.

Ak každý Rytier odvedie 120 %, ak budeme bojovať jeden za druhého, máme na víťazstvo aj proti kvalitnému súperovi z Komárna, ktorého rešpektujeme. Veľké tímy vyhrávajú veľké zápasy. Tak teda Rytieri, ukážme to.

Novejša do teho!

Autor: RÓBERT BUČEK