OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Spoločná výzva Rytierov a Patriotov. Pustite do haly zaočkovaných.

Patrioti a Rytieri vyzývajú pred finále: Pomôžeme s kampaňou, pustite do haly zaočkovaných

 

Už v sobotu 15. mája odštartuje finálová séria Niké SBL v basketbale mužov medzi družstvami Patrioti Levice a Spišskí Rytieri. Za normálnych okolností by boli už dnes zápasy v oboch mestách vypredané. Pre Levičanov aj pre Spišiakov je účasť vo finále ligy obrovským úspechom, veď Levičania si ho zahrajú len tretíkrát a Spišiaci dokonca premiérovo.

Preto na oba kluby pôsobí mimoriadne ubíjajúco, že na základe aktuálne nastavených podmienok pre športové zápasy budú športové haly zívať prázdnotou. To znamená, že fanúšikovia oboch tímov si tento jedinečný moment nebudú môcť vychutnať so svojimi miláčikmi.  Pritom oba kluby sú na Slovensku známe tým, že majú širokú fanúšikovskú základňu a basketbal sa tak v meste Levice ako Spišská Nová Ves teší mimoriadnemu záujmu a pozornosti fanúšikov.

 

Spojenie finálových súperov

 

Fináloví súperi sa kvôli svojim fanúšikom spojili a sú odhodlaní pomôcť s kampaňou na podporu ľudí dať sa zaočkovať.

„Prichádzame s vlastnou iniciatívou mediálnej podpory očkovania proti ochoreniu Covid-19 v našich mestách a regiónoch. Sme ochotní za vlastné náklady zorganizovať reklamnú kampaň so zapojením hráčov našich tímov: jednak priamo na finálových zápasoch a potom aj vo svojom meste podľa dohovoru s príslušnými orgánmi. Aby však táto kampaň mala zmysel, potrebujú aj ľudia zo športového prostredia, športoví fanúšikovia či nadšenci byť motivovaní dať sa zaočkovať. Preto žiadame pandemickú komisiu vlády SR, hlavného hygienika a konzílium odborníkov o povolenie vstupu už zaočkovaných osôb na finálové zápasy Slovenskej basketbalovej ligy bez nutnosti ďalšieho testovania, a to v počte maximálne 25 % z kapacity na sedenie v športovej hale v Leviciach a v Spišskej Novej Vsi,“ uvádzajú v spoločnom vyhlásení predstavitelia vedení klubov Patrioti Levice a Spišskí Rytieri.

 

Do karát tejto myšlienke hrá aj fakt, že v obidvoch mestách sa aktuálne otvárajú veľkokapacitné očkovacie centrá pre širokú verejnosť (v Spišskej Novej Vsi pred pár dňami a v Leviciach o pár dní neskôr).

 

Oba kluby sú presvedčené, že výzva je zdravým kompromisom, vo verejnom záujme, pričom takto nastavené pravidlá nebudú mať vplyv na zhoršenie epidemiologickej situácie a práve naopak, do budúcna to môže byť stmeľujúci a motivujúci faktor pre športových fanúšikov ísť sa zaočkovať.