OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

SPIŠSKÍ RYTIERI VS MKS DABROWA GÓRNICZA ALPE ADRIA CUP 2.KOLO

Spišskí Rytieri – MKS Dabrowa Górnicza 94:92 pp (25:15, 13:18, 24:28, 22:23 – 10:8)

Body Rytieri: Kigab 32, Pipkins 14, Fusek a Hlivák po 8, Reeves 5 (Lopez 13, Smith 8, Antoni 6, Mrviš 0)

Body Górnnicza: T. Persons 25, J. Horne 18, D. Slupinski 9, D. Wilczek 5, S. Ryzer 0 (M. Garcia 26, L. Cabbil Jr. 8, S. Konaszuk 1, M. Piechwicz 0)

TH: 27/19 – 15/13, Fauly: 21 – 22, Trojky: 5 – 9

Štatistiky: Zobraziť

Záznam: Zobraziť 

Povedali po zápase:

Teo Hojč (tréner Spišskí Rytieri): „Myslím si, že to bol veľmi dobrý zapas, hlavne z pohľadu fanúšikov. Vedeli sme, že hráme proti veľmi dobrému súperovi z veľmi silnej poľskej ligy. Máme veľký rešpekt pred ich tímom aj ich trénerom. Výhru si ceníme, ale viac je pre nás dôležité, že sme sa herne zlepšili. Chcel by som pogratuľovať svojim hráčom za ich bojovný výkon a za to, že sa nevzdávali. Áno, nebolo to perfektné a urobili sme veľa chýb, ale basketbal nie je len perfektná hra a dnes sme boli práve my tým výherným tímom, za čo musíme byť veľmi vdační. Dúfam, že nás táto výhra posunie správnym smerom a dodá nam dôveru v samých seba, ktorú tak veľmi potrebujeme. Dôležité je však ostať pri zemi, nemôžeme si teraz myslieť, že sme niečo viac ,ako naozaj sme. Stále máme pred sebou veľký kus roboty a v ne nás čaká ťažký zápas s Levicami, ktoré obhajujú titul a hrajú o level vyššiu európsku súťaž. Iba s takýmto prístupom môžeme uvažovať o dobrom výsledku, čo je naším cieľom. Nakoniec by som rád dodal, že mám obrovský rešpekt pre trenéra hosťujúceho tímu, ktorý pri poslednom útoku ukázal veľa guráže s rozhodnutím faulovať a mať tak loptu pre posledný útok, čo podľa mňa ukázalo jeho dôveru vo svoj tím, za čo ho veľmi rešpektujem.

B.Balibrea (tréner Dabrowa Gornicza): “ V prvom rade gratulujem Spišskej Novej Vsi, hrali veľmi dobrý zapas a zaslúžili si vyhrať. Bojovali a robili nám veľmi veľa problémov. Na druhej strane som veľmi pyšný na našich hráčov, za ich hru a bojovnosť. Bol to pre nás ťažký zápas, nepreremenili sme veľa ľahkých košov, hlavne na začiatku zápasu. Chýbali nám štyria kľúčoví hrači, čo sa prejavilo na našej úzkej rotácii, hlavne na konci zápasu. V dôležitých momentoch zápasu sme spravili veľa chýb, ktoré dali súperom výhodu. Musíme sa do ďalších zápasov zlepšiť, dúfajúc, že budeme hrať v plnej zostave aj s momentálne zranenými hráčmi.“

Dalibor Hlivák (Spišskí Rytieri): „Museli sme sa postaviť na nohy po ťažkej prehre v Rakúsku, kde sme nepodali dobrý basketbalový výkon. Vedeli sme, že Dabrowa Gornicza má veľmi kvalitný tím. Oba tímy bojovali. Myslím si, že každý kto dnes zavítal do športovej haly videl fyzický a veľmi zaujímavý zápas. V prvej polovici sme triafali strely, avšak nechali sme ich dostať sa poľahky späť do zápasu. V druhej polovici to bol boj a ja som šťastný, že sme tento zápas vyhrali.“

Dawid Slupinski (Dabrowa Gornicza): „Zápas bol veľmi tažký hlavne po fyzickej stránke. Domáci si výhru zaslúžili. Triafali svoje strely, na rozdiel od nás a našich nepremenených voľných trojok, čo bolo hlavnou príčinou našej prehry. Zápas skončil nakoniec až v predĺžení, a ja dúfam, že si fanúšikovia vychutnali túto veľmi zaujímavú drámu. Bolo to veľmi vyrovnané, bol to boj a ja by som taktiež chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí prišli a povzbudzovali nás. Domáci, zaslužená výhra, gratulujem a teším sa na zápas doma v Dabrowej Gorniczi“.

Zdroj: Basketliga.sk

Foto: Barbora Klorusová