OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Spišiaci obsadili kľúčový post, na rozohrávku prichádza Američan Garrett.

Režisérom hry  Spišiakov bude v sezóne 2020/21 odchovanec univerzity Rhode Island, hrajúcej v divízii NCAA 1, Jarvis Garrett. Svoju profesionálnu kariéru začal tento 25 ročný, 183 cm vysoký a 79kg vážiaci rozohrávač v ročníku 2018/19 v cyperskej Omonia Nicosia. V uplynulej sezóne Garrett ostal na Afroditinom ostrove, a v drese APOEL Nicosia si zahral aj prestížny Europa cup. V cyperskej lige dosahoval v priemere 13,2 bodu, rozdal 4,4 prihrávok . Ešte viac hviezdil  Euro cupe, jeho 14,4 bodov potvrdzuje hlavne jeho strelecké kvality.


„Trvalo to chvíľu, kým sme v spolupráci s trénerom Hojčom obsadili tento post. Tých ponúk bolo neuveriteľne veľa, voľba napokon padla na Garretta, verím, že sme vybrali správne. O Garrettovi sa pozitívne vyjadril aj náš bývalý kouč Bitzanis, ktorý roky na Cypre pôsobil a potvrdil, že Garrett je správnou voľbou. Dúfam, že zapadne do tímu aj po ľudskej stránke a že pomôže napĺňať naše ambície,“ skonštatoval na margo príchodu amerického rozohrávača športový manažér Spišskej Novej Vsi Michal Búza.


Trochu oneskorený podpis najkľúčovejšej pozície v tíme vysvetlil tréner Teo Hojč. „Pred podpísaním zmluvy s Jarvisom Garrettom, sme boli dohodnutí s dvoma inými hráčmi na pozíciu PG. Som presvedčený, že prvý z nich by bol  najlepší rozohrávač našej ligy, zmluva už bola podpísaná, ale o pár dní dostal ponuku zo silnej európskej ligy, tak sme ho nechali ísť. Niekoľko dní neskôr sme sa dohodli na podmienkach zmluvy s ďalším kvalitným PG, ale ten sa nakoniec rozhodol zostať doma, kvôli vážnym rodinným problémom. Niečo podobné som vo svojej kariére ešte nezažil. Bolo to ťažké, lebo tréneri a GM vedia koľko veľa času zaberie nájsť správneho hráča, ktorý chce prísť na Slovensko a je v tom budgete, ktorý je k dispozícii. Vzhľadom na to sme hľadali ďalšiu alternatívu a voľba padla na Jarvisa. Mal dobrú sezónu na Cypre, dostal šancu aj vo FIBA EuroCupe. Jarvis je pripravený sa učiť, tvrdo pracovať, čo je veľmi dôležité. Veríme, že bez problémov zapadne do nášho systému a bude sa zlepšovať počas celej sezóny.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *