OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Slávia SPU Nitra vs Spišskí Rytieri – 15. kolo

Slávia SPU Nitra – Spišskí Rytieri 83:100 (23:28, 12:22, 14:28, 34:22)

Nitra: J. Vojtek 13, Urban 11, Jordan a Kotásek po 9, Nuhu 4 (Žiak 24, Stojanov 8, Linder 3, P. Vojtek 2, Kobulnický, Mäsiar a Tchúr 0)

Rytieri: Smith 23, Kigab 21, Lopez a Mrviš po 9, Fusek 6 (Antoni 11, Juríček a Pipkins po 6, Zuščák 5, Židzik 4)

TH: 14/10 – 17/14, Fauly: 15 – 14, Trojky: 11 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Izák

Štatistiky: Zobraziť

Highlighty: Zobraziť

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Rytierov: “Niekedy sú zápasy, ktoré všetci očakávajú, že musíš vyhrať, veľmi ťažké a kvôli tomu sme radi, že sme to takto zvládli. Bol to tímový výkon a každý hráč prispel k tomu, že sme vyhrali.”

Viktor Juríček, hráč Rytierov: “Prišli sme s jasným cieľom a nechceli sme nič podceniť a myslím si, že to sme aj potvrdili. Samozrejme, mali sme tam aj nejaké výpadky, tomu sa musíme do budúcna vyvarovať. Stále je čo zlepšovať.”


Ľubomír Urban, tréner Nitry:
 „Nadviažem na môj predzápasový rozhovor a začnem tak, že v podaní zostavy Spišskej Novej Vsi sme videli veľmi kvalitný basketbal, agresívny, dynamický, veľmi kvalitná obrana, ktorá nám robila veľké problémy. To znamená, úloha ukázať našim fanúšikom kvalitný basketbal – splnená. Úloha ukázať sa hráči – mali sme dobrý vstup do zápasu, dobre sme sa držali, ale potom sme robili hlúpe chyby, Ten záver, hlavne v štvrtej štvrtine, znovu naši hráči, hlavne slovenskí, zabojovali a skresali bodový rozdiel na prijateľný. Celkovo môžem na základe emócií v poslednej štvrtine hodnotiť zápas ako výborný, pretože hráči to nevzdali a bojovali až do konca. To, čo sme chceli pred zápasom, sme splnili a tešíme sa na Levice za dva týždne.“

Ľubomír Urban, hráč Nitry: “Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná, držali sme krok so súperom, ale po druhej štvrtine začal súper všetky clony preberať. Mali sme s tým veľký problém, veľmi tvrdo bránili a boli z toho straty, ktoré viedli do ľahkých protiútokov a tým sme súperovi napomohli k 15-bodovému náskoku, ktorý si dokázali udržať až do konca zápasu.”

Zdroj: basketliga.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *