Rytieri rabovali v Prievidzi. Domov vezieme všetky body.

BC Prievidza – Spišskí Rytieri 84:86 (22:41, 33:14, 15:11, 14:20)

Prievidza: Vašl 26, Robertin 13, Majerčák 9, Bjeletič 8, Louiserre 0 (Sitton 22, Matuška a Pasovský po 3, Lukáč 0)

Rytieri: Nikolič 21, Stevanovič 18, Spencer 13, Antoni 5, Čekovský 4 (Mrviš 13, Garrett 9, Krajňák 3, Baťka 0)

TH: 25/20 – 17/12, Fauly: 22 – 24, Trojky: 14 – 10, Rozhodovali: Ženiš, Ribakovs, Hudec

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „V prvom rade chcem pogratulovať Spišskej Novej Vsi k víťazstvu. V druhom rade mojim hráčom, ktorí ukázali obrovský charakter. V prvej štvrtine sme dostali 41 bodov, ale nezlomili sme sa a v ďalších troch štvrtinách sme dokopy inkasovali len 45 bodov. Zápas sa nerozhodol v závere, ale už na začiatku, kde nám Spišská Nová Ves odskočila na 20 bodov. Ďalej sme už hrali skvele. Súper má kvalitu a aj šťastie bolo trochu priklonené na jeho strane. Som ale rád, že chalani bojovali až do konca. Musíme si trochu oddýchnuť. V stredu hráme spolu opäť, musíme sa zodpovedne pripraviť a podať koncentrovanejší výkon počas celých 40 minút. Verím, že podáme ďalší dobrý výkon, aby boli spokojní aj naši fanúšikovia.“

Miha Vašl, hráč Prievidze: „Začali sme príliš mäkko. Súper na nás tlačil a my sme následne stratili niekoľko lôpt. V druhej štvrtine sme sa zomkli, začali bojovať a vrátili sa do zápasu. V druhom polčase sme začali hrať lepšie aj v obrane. Záver bol o jednej lopte. Šťastnejšia bola Spišská Nová Ves, ale o týždeň spolu hráme opäť, takže verím, že sa dobre pripravíme a tentokrát zvíťazíme.“

Teo Hojč, tréner Spišskej Novej Vsi: „Začali sme skoro až nereálne, keď sme nastrieľali 41 bodov v prvej štvrtine. Očakávali sme, že trošku spadneme, ale bolo to asi až moc a Prievidzi sme dovolili vyrovnať zápas, ktorý bol odvtedy otvorený. Prievidzu držali najmä trojbodové strely. Mihu Vašla poznám veľmi dobre a hráčov som upozorňoval, že keď mu padnú prvé dve – tri strely, je schopný premieňať pokusy aj zo šatne. Pozerať na neho ako na hráča, ktorého som trénoval, bolo na jednej strane pekné, na druhej nás skoro zabil. Gratulujem Prievidzi k dobrému výkonu a k dobrej práci, ktorú odvádza s tímom, ktorý bol podceňovaný, ale je lepší, ako si ľudia mysleli na začiatku sezóny. Sme radi, že sme zastavili víťaznú šnúru Prievidze. Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo a pokračujeme ďalej v lige.“

Adam Antoni, hráč Spišskej Novej Vsi: „Sme veľmi radi, že sme tento duel dotiahli do víťazného konca. Začali sme veľmi dobre, no Prievidza sa neskôr dotiahla a odvtedy sa hral vyrovnaný zápas. Na konci sme sa zomkli a ukázali charakter. Boli sme si vedomí prievidzskej víťaznej šnúry a aj toho, že sa v Prievidzi veľmi ťažko vyhráva. Za výhru sme určite veľmi radi.“