OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Rytieri rabovali na Tekove, z kádra majstra prichádza Viktor Juríček

Spišskí Rytieri budujú nový káder pre sezónu 2022/23. Po oznámení predĺženia kontraktu so spišskou stálicou Adamom Antonim vytiahli Novovešťania svoje prvé prestupové eso. Pod kôš z majstrovských Levíc prichádza Viktor Juríček. Tomuto 211 cm vysokému a 100 kg vážiacemu pivotovi však spišské koše vôbec nie sú neznáme, veď dres „NOVEJŠI“ obliekal v sezónach 16/17,17/18,18/19, a tak prichádza do známeho prostredia. „Určite zohralo významnú úlohu aj poznanie klubu. S vedením Rytierov mám výborný vzťah, v minulosti mi veľmi pomohli a budem sa snažiť im to výkonmi na palubovke vrátiť. Cítil som už nejakú dobu, že potrebujem zmenu. Spišiaci za ostatné roky urobili obrovský progres, viem do čoho idem a oni vedia, čo môžu odo mňa očakávať na ihrisku i mimo neho. Verím, že funkcionári vyskladajú konkurencieschopné mužstvo , ktoré sa bude biť o tie najlepšie priečky. Podmienky , ktoré sú tu pre hráčov vybudované sú výborné, nič nám nebráni podávať tie najlepšie výkony. Zmluva znie na 2 roky, ak po roku príde ponuka s cudziny, Spišiaci ma uvoľnia. Na sezónu sa teším a verím, že fanúšikom budeme prinášať kopu radosti,“  skonštatoval Juríček.

Z prestupu má radosť aj Juríčkov agent Ján Hubálek z agentúry HB Agency . „Viktor už niekoľko rokov na Slovensku dokazuje svoje kvality. Našim cieľom bolo posunúť ho do zahraničia, no posledná sezóna v Leviciach nebola pre neho úplne ideálna. Spišiaci boli po celý čas v jednaní veľmi korektní a dali nám najavo, že o Viktora majú enormný záujem. Splnili všetky naše požiadavky a som presvedčený, že môj klient na Spiši získa späť svoju skvelú formu a pomôže Rytierom k úspešnej sezóne.“

Z Juríčkovho návratu pod spišskonovoveské koše je nadšený aj športový manažér Spišiakov Michal Búza. „My sme chceli Viktora vidieť v rytierskej zbroji už v minulej sezóne, no rozhodol sa ostať v Leviciach , čo sme samozrejme museli rešpektovať. Sme presvedčení, že je v ňom viac ako ukázal v ostatnom ročníku a verím, že sa stane jedným z nosných hráčov nášho klubu. Okrem toho si myslím, že Viktor má výborný vzťah s našimi fanúšikmi a veľmi rýchlo zapadne do spišskonovoveskej basketbalovej komunity,“ dodal Búza.

Oliver Búza