OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

PRVÝM ZAHRANIČNÝM RYTIEROM V ZBROJI JE PATRICK McGLYNN

Slovenská kostra mužstva je vyskladaná, a tak sa manažment Spišských Rytierov pustil aj do angažovania zahraničných posíl. Začali tým, v basketbale, najdôležitejším postom. Hru Spišiakov bude v novej sezóne režírovať 29-ročný Američan Patrick McGlynn.

Ten po absolvovaní amerických univerzít začal svoju profesionálnu kariéru v najvyššej portugalskej súťaži, postupne ukazoval svoje dirigentské schopnosti aj v Španielsku, Slovinsku a ostanú sezónu strávil v chorvátskom klube ALKAR, kde patril medzi najdôležitejších hráčov zostavy. Pri priemernom hracom čase 31,5 minúty nastrieľal 20,4 bodu, doskočil 3,4 lôpt a rozdal 5,3 asistencií.

„Som rád, že sa Patrick rozhodol pre nás. Ide o hráča, ktorý môže hrať na poste 1 aj 2. Má schopnosti skórovať viacerými spôsobmi, je veľmi súťaživý a naše informácie hovoria, že ide o pravého profesionála a sebavedomého hráča. Verím, že bude prospešný pre náš tím a dobre zapadne do nášho konceptu,“ okomentoval príchod prvej zahraničnej posily tréner Spišských Rytierov Teo Hojč.

NOVEJŠA DO TEHO!

Autor: Oliver Búza