OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Rytieri budujú novú armádu. Prvým v zbroji je Adam Antoni

Pred niekoľkými týždňami skončila sezóna 2021/2022, ale funkcionárom začala najdôležitejšia časť novej sezóny už na druhý deň od levických osláv titulu. V tábore Spišských Rytierov sa dali veci do pohybu a štvrtý tím ostatného ročníka hlási prvého podpísaného hráča.

Je ním odchovanec spišskonovoveského basketbalu – Adam Antoni, 27-ročný krídelnik podpísal zmluvu na dva roky. „Myslím, že záujem o ďalšiu spoluprácu bol na obidvoch stranách. Viac-menej sme sa dohodli hneď po minulej sezóne. Rozhodol som sa aj preto, že cítim sa v klube dobre, predsa som tu vyrastal, som tu doma a môžem byť s rodinou. Určite som rád, že sme dohodli,“ skonštatoval 191 cm vysoký hráč.

Antoni odohral v predošlej sezóne v priemere 20:17 minúty na zápas, počas ktorých nastrieľal v priemere 5,5 bodu a doskočil 2,1 lôpt. Adam sa počas sezóny boril so zdravotnými problémami a aj on verí, že nová sezóna prinesie jemu aj celému tímu viac pozitív.

„Myslím, že minulá sezóna bola pre klub veľmi náročná. Možno boli aj väčšie očakávania po majstrovskom titule, ale nemali sme to jednoduché. Ešte som nezažil takú sezónu, kde by bolo toľko veľa zdravotných problémov. Podľa mňa sme viac ako pol sezóny netrénovali na tréningu 5 na 5, čo určite bolo vidieť aj na zápasoch. Mali sme dosť kolísavé tímové výkony. Ale to už nezmeníme. Treba myslieť dopredu a pripraviť sa na ďalšiu sezónu. Verím, že bude lepšia. Hlavne chcem, aby všetci boli zdraví a mohli sa na 100 % venovať tréningom a zápasom,“ dodal Antoni.

Svoju spokojnosť vyjadril aj manažér Rytierov Michal Búza. „Ja som veľmi rád, že môžem oznámiť pokračovanie spolupráce s Adamom Antonim. Teší ma, že sme ho podpísali na dva roky a Adam môže naplno ukázať svoj potenciál, keďže v poslednej sezóne ho trápili zdravotné problémy. Verím, že bude 100 % fit a ukáže na palubovke svoje Rytierske srdce.“

Autor: Oliver Búza