OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

R. Javorský: Nech je rok 2021 podľa vašich predstáv

Milí fanúšikovia Spišských Rytierov, milí basketbaloví priaznivci na Slovensku. Na prahu nového roka vám chcem popriať v prvom rade veľa zdravia, zodpovednosti a radosti, hoc aj z maličkostí v týchto náročných časoch.

Rok 2020 nebol najlepší. Predčasne ukončená sezóna nás nepotešila, no uvedomujem si, že to bolo nevyhnutné riešenie. Zdravie hráčov, realizačného tímu, fanúšikov musí byť na prvom mieste. Mysleli sme, či skôr dúfali, že postupom času sa situácia zlepší a koronavírusu sa zbavíme. Realita však ukazuje, že sila tohto nebezpečného vírusu zasiahla do našich životov mimoriadnym spôsobom. Hoci sezóna pokračuje, nálada v spoločnosti nie je dobrá. Šport nevnímajúc. Basketbal v prázdnych halách bez divákov nie je to, čo chceme. Sami sme viackrát na vlastnej koži pocítili, ako veľmi nám chýbate, ako veľmi nám chýba vaša podpora v kritických situáciách zápasov, keď ju potrebujeme. Spomíname, ako ste nám v minulosti neraz pomohli, dodali energiu a práve s vašou podporou sme otáčali výsledok či dostali sa do takého laufu, že súpera sme zlomili.

Prajem si, aby súčasná situácia sa čo najskôr zlepšila. Hlavne kvôli zdravotníkom a ľuďom v prvej línii. Nádejou je vakcína, kľúčom je však naša ohľaduplnosť.

Snažíme sa postupne napĺňať naše ciele, pričom veľmi nám záleží na vašej podpore.

Uvedomujeme si, že sa to odvíja od našej práce, od toho, čo sme na palubovke ochotní urobiť. Rozbehli sme prvé kroky v marketingovej sfére. Chceme v nich pokračovať, rovnako ako v ešte väčšej interakcii s vami, fanúšikmi. Prajem si totiž, aby sme boli ako jedna rodina. Aby značka Spišskí Rytieri mala cveng. Cveng, na ktorý bude hrdý celý Spiš.

Možno si poviete, že sú to odvážne ciele. Áno, sú, ale nie sú nedosiahnuteľné. V súčasnosti sú snáď len trocha viac vzdialené ako inokedy. Ak ale bude spoločnosť disciplinovaná, prestaneme veriť rôznym konšpiráciám, všetko sa zlepší. Nemocnice si vydýchnu, spoločenské napätie sa uvoľní a my sa budeme môcť vrátiť k činnosti, ktorú máme radi. A šport dostane šancu vyškriabať sa späť tam, kde bol a kam patrí. Lebo šport je fenomén, ktorý je dôležitou, veľmi dôležitou súčasťou našich životov.

Priatelia, tak teda nech je rok 2021 čo najviac podľa vašich predstáv. A nezabudnite na to známe – NOVEJŠA DO TEHO.

Mgr. Rastislav Javorský

predseda BK Spišskí Rytieri