OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Prvou novou tvárou Rytierov Jakub Merešš.

Nielen známe mená, ale aj na nové sa môžu tešiť fanúšikovia Spišských Rytierov. Vedeniu klubu sa podarilo získať prvý cenný úlovok, do ich dresu sa navlečie 24-ročný Jakub Merešš.

Odchovanec Žiliny sa do Niké Slovenskej basketbalovej ligy vracia po ročnej prestávke, počas ktorej si premiérovo vo svojej kariére vyskúšal zahraničné angažmán. Pôsobenie v Pardubiciach malo mať dlhodobejší rozsah, ale mierne ho prekazili zranenia. Reprezentant Slovenska tak odohral v českej najvyššej súťaži 17 duelov s priemerom 6,5 bodu, 4,4 doskoku a 1,1 asistencie. „Teším sa, že sme sa s Rytiermi dohodli na mojom pôsobení v Spišskej Novej Vsi. Urobím všetko preto, aby som svojimi výkonmi pomohol tímu k čo najlepším výsledkom, či už v pohári, alebo v lige,“ uviedla nová posila Rytierov.

K Spišským Rytierom prichádza naplniť svoj nesporný potenciál a talent, pre ktorý sa nachádza v širšej nominácii Slovenska pre druhé kolo predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2023. Merešš si počas svojej doterajšej kariéry zahral ešte za Nitru, v Niké SBL to bude jeho tretie pôsobisko. „Sme radi, že Jakub posilní tím súčasného majstra. Tohtoročná off-season bola pre nás dosť zložitá, aj keď sme mali zmluvu v Pardubiciach. Bol tam však na nás vyvíjaný tlak riešiť Jakubove koleno inak, ako nám radili odborníci a preto sme sa dohodli na ukončení. So Spišskou sme boli v kontakte od samého začiatku, vďaka možnej účasti v európskych súťažiach. I keď k tomu napokon nepríde, tak som presvedčený, že pre Jakuba to bude veľmi podarená sezóna, ktorá ho opäť nakopne k veľkým výkonom a pomôže Rytierom obhájiť titul, povedal jeho agent Jan Hubálek zo spoločnosti HB-Agency.

Vedenie Novej Vsi sa opäť snaží vybudovať silné slovenské jadro, ktoré bolo dôležitou súčasťou ceneného double. „Získali sme jedného z najlepších Slovákov na trhu. Verím, že ‚Mero‚ naplní svoj potenciál a bude lídrom na palubovke. Očakávam, že jeho energie strhne aj ostatných hráčov, a to nám pomôže k dosiahnutiu našich cieľov,“ dodal generálny manažér klubu Michal Búza.