OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

MVP Marko Stevanovič napokon nahradí Jakuba Merešša.

Aj piatok trinásteho môže priniesť skvelé správy. Jednou z takých je návrat Marka Stevanoviča do kádra Spišských Rytierov. Dvadsaťsedemročný Srb patril v minulej sezóne medzi ústredné postavy celej Niké Slovenskej basketbalovej ligy.

„Pre všetkých fanúšikov Spišských Rytierov je to výborná správa. Asi nielen pre mňa bol Marko spolu s Máriom Ihringom MVP celého play-off,“ teší sa generálny manažér Spišiakov Michal Búza a dopĺňa: „Marko síce nie je Slovák, ale Novovešťania ho veľmi dobre poznajú pre jeho vášeň pre hru a srdce, ktoré dáva do hry. Jeho príchod očakávame v najbližších dňoch.“

Stevanovič dosiahol v 39 stretnutiach minulej sezóny fantastický priemer – 14,5 bodu a 8,3 doskoku na zápas. Fanúšikovia Spišských Rytierov ho po sezóne zvolili za MVP družstva.

O príprave, Mereššovi a posile pod košom

Úradujúci slovenský majster a víťaz národného pohára odštartoval prípravu na ročník 2021/2022 pod vedením trénerov Štefana Sviteka a Ericha Korfantu v pondelok 9. augusta. „Stretli sme sa v celkom slušnom počte. V hale bolo večer na tréningu deväť zdravých hráčov plus Alex Javorský, ktorý je po operácii kolena a zotavuje sa. Desať hráčov na prvom tréningu je veľmi slušné číslo, čo som rád, že sa podarilo,“ uviedol GM Spišských Rytierov.

Už menej príjemnou zvesťou je, že Spišská Nová Ves sa v novej sezóne napokon bude musieť zaobísť bez služieb slovenského univerzála Jakuba Merešša. „Mal byť jedným z našich nosných hráčov. Žiaľ, Jakub má problémy so zraneným kolenom a pôjde na drobnú operáciu, preto sme sa napokon dohodli na ukončení kontraktu. Mňa osobne to veľmi mrzí, lebo už druhú sezónu po sebe, hoci sme ho mali podpísaného, za Spišských Rytierov hrať nebude. Taký je však športový život.

Na záver dodávame, že už beztak kvalitný káder Rytierov by mal v najbližších dňoch ešte vystužiť jeden podkošový hráč. „Máme rozpracovaných niekoľko mien. Našich fanúšikov, samozrejme, budeme po finalizácii rokovaní informovať,“ doplnil generálny manažér klubu Michal Búza.