OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Pamätám si, ako Luky Krajňák spal s pohárom – spomína Teo Hojč. Zažijeme opäť najkrajšie chvíle?

Marec 2021 priniesol prvé veľké oslavy pre značku Spišskí Rytieri v nezabudnuteľnej sezóne… Keď leto predtým partia okolo Rasťa Javorského avizovala, že na scénu vstupuje nová značka, s novým logom, novou filozofiou a novými ambíciami, azda ani tí najväčší optimisti netušili, že prvý úspech sa dostaví tak skoro… Pred blížiacim sa Final Four Slovenského pohára sa spomienkami vrátime o dva roky dozadu.

Po očakávanom semifinálovom víťazstve nad Prievidzou nastúpili zverenci Tea Hojča vo finále Slovenského pohára v sezóne 2020/2021 proti domácemu Interu Bratislava. Očakával sa tvrdý boj o každý centimeter palubovky. Namiesto toho Hant aréna videla jednoznačnú záležitosť Východniarov, ktorí od úvodu dominovali a organizátora turnaja napokon zdolali o priepastných 29 bodov – 95:66.

„Veľmi dobre si pamätám na tento deň,“ pousmial sa vtedajší aj súčasný tréner Spišskej Novej Vsi Teo Hojč a doplnil: „Na tom turnaji sme ‚chytili‘ správnu formu a hrali skutočne dobrý basketbal. Nezabudnem ani na oslavy po návrate domov a na radosť hráčov, ktorí predtým zažili aj iné časy. Pamätám si, že Luky Krajňák v tú noc spal s pohárom v rukách.“

Ako správne pokračoval slovinský odborník, „len druhýkrát v histórii klubu sa podarilo získať Slovenský pohár. Bola to prvá trofej v rozprávkovej sezóne, keď po rokoch, v ktorých Spišská Nová Ves nemala až toľko rešpektu, sa veci zmenili.“

Narážka smerovala na priam ikonický príbeh „From Zero to Hero“. Nie tak dávno predtým sa Spišiaci „predviedli“ historicky najdlhšou sériou 52 prehier (a takmer dvojročným čakaním na výhru v lige) a pravidelným okupovaním nižších poschodí tabuľky. Sezóna 2020/2021, prvá pod značkou Spišskí Rytieri, sa však zapíše zlatými písmenami do histórie spišskonovoveského basketbalu. Klub dosiahol to, čo sa v jednej basketbalovej sezóne na Slovensku nedá prekonať – double: niekoľko mesiacov po pohárovom triumfe totiž prišiel aj celkový úspech v Slovenskej basketbalovej lige.

Turnajový systém? Možné je všetko

Vráťme sa späť do súčasnosti. V Lučenci sa uskutoční prvý vrchol aktuálneho ročníka. Spišskí Rytieri sú v piatkovom semifinále pripravení pobiť sa proti Leviciam o čo najlepší výsledok.

„Keď ide o turnajový systém, dôležité je mať v daný deň alebo víkend čo najlepšiu formu,“ hovorí Hojč.

Je zvláštne, že dva najlepšie tímy dlhodobej časti sa stretnú už v semifinále, ale tento aspekt nechce kouč Spišiakov zbytočne rozpitvávať. „Systém súťaže je už tak nastavený a veľmi to neriešime. Snažíme sa sústrediť na súpera, ktorý nás čaká, a odovzdať na palubovke všetko. Vieme, o akého kvalitného súpera ide, ale je to turnajový systém, kde je možné všetko. Hráči sa na zápas už tešia,“ poznamenal Teo Hojč.

Pripomeňme, že druhú semifinálovú dvojicu vytvoril domáci Lučenec a Iskra Svit. Finále je potom na programe v sobotu.

Fanklub organizuje výjazd

Na piatkový duel proti Leviciam zostáva ešte pár voľných miest v rámci výjazdu, ktorý organizuje fanklub Šalené Gebuľe. Odchod spred našej haly je v piatok o 16:00, cena pri obsadenosti malého autobusu je len 10 eur (plus 5 eur / vstupenka na zápas).

Bližšie informácie nájdete na Instagrame @salene_gebule alebo svoj záujem hláste prostredníctvom správy na sociálnych sieťach Spišských Rytierov.

Budeme vám vďační, keď nás prídete podporiť!

A TERAZ SI PRIPOMEŇME VO VIDEO REPORTÁŽI SPOMÍNANÝ ÚSPECH, NA KTORÝ NIKDY NEZABUDNEME:

Kto zo súčasného kádra bol PRI TOM?

Tréner: Teo Hojč, asistent trénera: Erich Korfanta
Hráči: Tomáš Mrviš, Adam Antoni, Ivan Židzik

Generálny manažér: Michal Búza
Kondičný tréner: Alexander Augustín
Masér: František Palušák
Mentálny kouč: Milan Kalmancai

Autor: RÓBERT BUČEK