OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Oslabené Komárno sme nešetrili.

Oslabené Komárno sme nešetrili. Chlapci si schuti zastrieľali a dosiahli druhú výhru v rade.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker COM-Therm Komárno 119:82 (30:17, 25:30, 37:20, 27:16)
Spišská Nová Ves: Maxwell 40, Alleyn a Nottage po 18, Krajňák 16, Thompkins 6 (Rákai 12, Korfanta 5, Židzik 4, Tchúr 0)

Komárno: Bowman jr. 35, Williams 21, Djordjevič 13, Marchyn 11, Stojanov 3

TH: 7/7 – 16/10, Fauly: 14 – 9, Trojky: 16 – 7, Rozhodovali: Karniš, Turček, Holländer

Povedali po zápase:

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: „V prvom rade, chcem zložiť poklonu pred hráčmi Komárna, piati odohrali celý zápas. My sme však chceli hrať svoju hru, vedeli sme, že budeme 40 minút búšiť do zóny, čo sa napokon potvrdilo. V prvom polčase som mal k nášmu výkonu výhrady, no v druhej 20-minútovke sme sa začali oveľa viac hýbať a napokon to prinieslo želaný efekt. Som rád, že si zahrali všetci hráči, mrzí ma trochu, že sa strelecky nepresadil Tchúr, no to sú len detaily. Opäť zahral dobre mladý Rákai, excelentný zápas má za sebou Maxwell, no všetci hráči, ktorí boli na ihrisku potvrdili to, čo chalani predvádzajú na tréningoch. Som rád, že sme sa pozitívne naladili na Svit.“

Evan Maxwell, hráč Spišskej Novej Vsi: „Veľmi som si tento zápas užil, spoluhráči ma skvelo nachádzali, takmer nič som si nemusel vydrieť sám, za čo im veľmi ďakujem. Zlepšujeme sa každým zápasom, ak budeme hrať ako tím, tak budeme vyhrávať aj ďalšie zápasy.“

Aleksandar Vržina, tréner Komárna: „Výsledok hovorí jasnou rečou, ja veľmi k tomu nemám čo dodať. Domáci dominovali vo všetkom a úplne zaslúžene vyhrali.“

Autor: Oliver Buza, Foto: Barbora Klorusová