OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Najtvrdší tréner Charlie II pomôže našim hráčom vyladiť streľbu

Charlie II je – s dávkou žartu napísané – nový 360 centimetrov vysoký a 110 kilogramov vážiaci (kovový) prírastok do trénerskej rodiny. Nie je to však človek, ale basketbalový trenažér, vďaka pomoci ktorého to bude našim chlapcom padať odvšadiaľ.

Tento nekompromisný stroj sa dá nastaviť na 63 rôznych pozícii streľby, vie regulovať razanciu prihrávky, k dispozícii má tiež možnosť programovania tréningov. Ich úspešnosť naživo vyhodnocuje, čím dáva hráčom signály, že majú zabrať.

„Náš tréningový proces bude vďaka Charliemu II na vyššej úrovni. Hráčom umožní za pomerne krátky čas urobiť veľký počet opakovaní. Výhodou je, že si môžu prísť zastrieľať mimo plánových tréningov bez pomoci trénera či spoluhráčov. Sme nadšení, že Charlie II je súčasťou našich tréningov,“ netajil spokojnosť tréner Spišských Rytierov Teo Hojč.

Všetko sa udialo vďaka výbornej spolupráci s firmou Dynamic Dimes, ktorá basketbalový trenažér Spišským Rytierom poskytla.

„Sme radi, že máme na Slovensku dobré vzťahy a po vzájomnej komunikácii s pánom Búzom (generálnym manažérom Spišských Rytierov, pozn. red.) prišlo k dohode. Je skvelé vidieť nadšené tváre hráčov pri práci s týmto strojom. Verím, že toto nadšenie z nich tak skoro neopadne a tréner Hojč bude spokojný so zvyšujúcou sa percentuálnou úspešnosťou streľby,“ povedal riaditeľ spoločnosti Dynamic Dimes Jan Vachutka a doplnil: „Pred začiatkom sezóny by som chcel Spišským Rytierom popriať veľa šťastia. Budem pozorne sledovať najmä svojho kamaráta Michala Fuseka, s ktorým sme hrávali v Ostrave.“