MBK Baník Handlová VS Spišskí Rytieri – 8. kolo

MBK Baník Handlová – Spišskí Rytieri 85:80 (18:23, 23:9, 26:20, 18:28)

Body Rytieri: Reeves 23, Hlivák 20, Kigab 14, Lopez 9, Mrviš 6, Pipkins 5, Židzik 3

Štatistiky: Zobraziť

Highlights zo zápasu: Zobraziť

Povedali po zápase:

Teo Hojč:Keď zoberieme do úvahy, že máme veľké problémy s absenciami hráčov, do Handlovej sme prišli zabojovať. Som rád, že aj keď sme prehrávali už takmer o dvadsať bodov, sme sa nevzdali a vrátili sa do zápasu. V samom závere rozhodla jediná lopta. Urobili sme zbytočnú chybu, ktorú ale chlapcom nevyčítam, pretože aj napriek úzkej rotácii bojovali. Gratulujem Handlovej k výhre. Ja dúfam, že čoskoro budeme zdraví a začneme normálne trénovať. V poslednom týždni sme nehrali na tréningu päť na päť ani raz a ak sa chceme zlepšovať, musíme absolvovať plnohodnotné tréningy.”

Tomáš Mrviš: Vedeli sme, že v Handlovej nás čaká ťažký zápas. Nastúpili sme v oslabenej zostave a domáci po poslednej vysokej prehre v Komárne túžili po víťazstve. V prvom polčase sme napriek tomu dokázali s nimi držať krok. Po zmene strán nám z dôvodu úzkej rotácie dochádzali sily a Handlovčania sa nám rýchlo bodovo vzďalovali. V závere sme sa zomkli a dokázali sme zmazať takmer dvadsaťbodové manko na najtesnejší rozdiel 79:80. V závere mala Handlová viac šťastia a napokon sa jej podarilo vydrieť víťazstvo. Verím, že sa čoskoro stretneme na palubovke kompletní a ukážeme našu reálnu silu.”

Nenad Miloševič: “Z nášho pohľadu to bolo veľmi dôležité víťazstvo. Začiatok sme síce nezachytili, ale obranou sme sa vrátili a dokázali sme kontrolovať priebeh druhej a tretej štvrtiny. Spišiaci potvrdili, že majú jeden z najlepších tímov v súťaži. Napriek problémom ktoré ich v súčasnosti zužujú, zabojovali a ukázali veľký charakter. Pre nás to bola veľká škola. Verím, že nám tento zápas dal veľa skúseností do ďalších bojov. Za dnešné víťazstvo sme radi. Pochváliť by som chcel bojovnosť chlapcov a kolektívny výkon celého tímu. Teraz nás čaká príprava na ďalší zápas. Dôležité bude zregenerovať, aby sme na Inter vycestovali pripravení. V závere by som chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí boli opäť vynikajúci a aj oni sa pod dnešné víťazstvo podpísali.”

Branislav Pipíška: “Dnes sme veľmi túžili po víťazstve. Po poslednom výkone v Komárne sme to našim fanúšikom zostali dlžní a ja som rád, že sme túto dlžobu splatili. Začali sme síce nervózne a v prvom polčase sme sa na každý kôš narobili, no naše chvíle prišli po zmene strán. Nervozitu sme nechali v šatni a hneď od úvodu tretej štvrťky sme na súpera vybehli agresívne. Najmä výborná obrana nám zabezpečovala rýchle brejky a padli nám aj otvorené strely. V poslednej štvrtine sme ušli do devätnásťbodového vedenia a zdalo sa, že sme úlohu favorita splnili. Príliš zavčasu sme sa ale prestali koncentrovať a Spišiaci zmazali naše pohodlné vedenie. Nemalo by sa stávať, aby sme na domácej pôde v jasnom zápase takto nezvládali záver. Našťastie sme zápas dotiahli do úspešného konca, k čomu nám dopomohlo aj vynikajúce hľadisko, ktorému sa chcem poďakovať za dôveru.”

Zdroj: Basketliga.sk