OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

K Rytierom sa pripojí americký rozohrávač David Dennis.

Po ohlásení prvej trojice hráčov, sa vedenie Spišských Rytierov začalo obzerať už aj po zahraničných posilách. Prvým novým legionárom v kádri trénera Štefana Svitek sa stal 24-ročný americký rozohrávač David Dennis.

Posila Spišských Rytierov si prešla univerzitným basketbalom v druhej divízii NCAA na školách West Liberty State a Nova Southeastern. Počas štyroch rokov získal viacero pozoruhodných ocenení, dvakrát sa dostal do All Star tímu konferencie. Stal sa tiež najlepším nováčikom v konferencii a v rámci NCAA 2 si zahral v Elite Eight a Final Four.

S touto kvalitnou vizitkou sa mu podarilo odštartovať profesionálnu kariéru, záujem o jeho služby prejavil nemecký klub Wiha Panthers Schwenningen. V druhej najvyššej súťaži odohral 14 zápasov, priemerne si v nich zapisoval na svoje konto 12 bodov, 4 doskoky, 6,4 asistencie a 2,1 zisku. V asistenciách a ziskoch patril k lídrom celej súťaže.

„Hľadali sme rozohrávača, ktorý bude v prvom rade vedieť zapojiť do hry celé družstvo a vytvoriť pre svojich spoluhráčov výborné pozície na skórovanie. David prejavil veľký záujem prísť do Spišskej a jeho štýl hry je presne to, čo som si predstavoval. Okrem toho je silný v hre 1 na 1 a ja pevne verím, že aj ľudsky zapadne medzi Rytierov“ vyjadril spokojnosť s angažovaním Dennisa Štefan Svitek, tréner Novovešťanov.

Rytieri tak majú zaplnené už štvrté miesto na svojej súpiske, okrem Dennisa sa klub už dohodol na spolupráci s Adamom Antonim, Michalom Baťkom a Jakubom Mereššom.

Foto: suedkurier.de