OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Johnsona strieda Ivan Gavrilovič.

Tesne pred ostrým štartom nového ročníka prichádza k zaujímavej rošáde v našom kádri. Američan Raheem Johnson u Spišských Rytierov skončil, na jeho miesto pod košom prišiel Srb Ivan Gavrilovič. ??
Pre 25-ročneho hráča to bude prvá zahraničná skúsenosť, nakoľko svoju doterajšiu basketbalovú kariéru spojil s tímom KK Borac Mozzart Čačak.
Gavrilovič hrával s Čačakom pravidelne Jadranskú ligu, v predchádzajúcom ročníku mal v 14 zápasoch priemer 4,3 bodu a 2,7 doskoku na stretnutie. Dobré výsledky mal so svojím mužstvom aj v domácej srbskej súťaži, keď sa prebojoval so svojím družstvom až do semifinále.
„V klube sme sa rozhodli pre výmenu ešte pred sezónou. Johnson totiž nebol úplne fyzicky pripravený a tréneri nakoniec potrebovali trochu iný typ hráča. Verím, že s Ivanom sme mali šťastnú ruku, keďže má skúsenosti zo silnej ABA ligy. Dôležité bude, aby rýchlo zapadol medzi Rytierov, keďže už vo štvrtok hráme 1. zápas Alpe-Adria Cupu v Poľsku. Vzhľadom na zranenia niektorých hráčov budeme Ivana potrebovať,“ povedal generálny manažér Spišských Rytierov Michal Búza.