OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Dnes o 12.00 začínajú bojovať o majstra Slovenska aj naši starší mini U12.

Dnes štartujú boje o medaily aj v kategórii U12. Zastúpenie má aj náš klub, a preto sme sa opýtali trénerky Silvie Glejdurovej, ako vidí naše šance. Už minulú sezónu nám M-SR ušli doslova o pár bodíkov, čo nás veľmi mrzelo, preto nás veľmi potešila účasť na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska. O ambíciách sa asi nedá hovoriť vzhľadom k tomu, aká situácia v marci nastala a tréningový proces musel byť prerušený a bez zápasovej praxe si naozaj nedovolím hovoriť o akýchkoľvek ambíciách, pretože to je to, čo nám všetkým asi najviac chýba – zápasy. Budeme to brať ako skúsenosť a možno už aj ako prípravu na ďalšiu sezónu. I keď vynikajúcim výsledkom by bolo vyhrať prvý zápas a postúpiť medzi štyroch najlepších.”

Všetci držíme palce, nech sa to podarí. Čo si myslíš o tomto spôsobe dohrávania sezóny? “Pravdupovediac, zo začiatku som si nevedela predstaviť, že budeme dohrávať súťaže v lete, no po zverejnení termínov M-SR sme sa rozhodli zúčastniť sa. Čo sa týka hracieho systému, tak nie som s ním celkom stotožnená, pretože družstvá nemali odohraný rovnaký počet zápasov a to následne skresľovalo celkové poradie a percentuálnu úspešnosť, na základe ktorej družstvá postupovali na M-SR. Všetci máme ale rovnaké podmienky, a tak to rešpektujeme.”

Určite aj vás ovplyvnila situácia okolo pandémie, bol dostatok času na tréning a prípravu na tieto majstrovstvá? “My sme začali trénovať ako prví, čo sa týka klubu a prvé dva týždne boli naozaj iba o naberaní všeobecnej kondície, pretože chlapci boli vyradení z tréningového procesu skoro na 2 mesiace. Až následne sme sa dostali do športovej haly a do kontaktu s loptami. Myslím si, že všetko sme stihli podľa predstáv, i keď znova spomeniem absenciu zápasov, ktorá veľmi chýba.

Chcela by si niečo odkázať fanúšikom? “Našimi fanúšikmi sú zatiaľ rodičia mojich chlapcov, ktorým sa chcem určite poďakovať za to, akí sú skvelí a podporujú nielen svoje deti v tom, aby sa venovali športu, ale niekedy aj mňa (hahaha). Určite očakávam každého jedného v hľadisku, takže šup-šup vypísať dovolenku na piatok 10. 07. 2020 a ideme na to!!!

       A nám neostáva už nič iné len držať prsty a zvolať NOVEJŠA DO TEHO!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *