OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Dnes o 20.00 vychodňarske derby vo Svite.

Iskra Svit – Spišskí Rytieri (20.00 h)

K zápasu: Svit zakončí sériu domácich duelov proti tradičnému rivalovi a neďalekému súperovi. „Medvede“ mali počas týždňa voľno, mohli sa tak dať zdravotne do poriadku a lepšie naskautovať Spišiakov. Proti Handlovej (99:80) oddychoval „Peak hráč mesiaca október“ De’Sean Parsons, v sobotu by mal byť opäť k dispozícii trénerovi Rudolfovi Jugovi. Iskre sa zatiaľ vo svojej hale darí, radi by navyše odčinili hladkú prehru z predchádzajúceho vzájomného merania síl. „Po týždni sa opäť predstavíme na domácej palubovke, proti veľmi silnému tímu zo Spišskej Novej Vsi. Ak chceme pomýšľať na víťazstvo, tak budeme musieť dodržať herný plán, hrať maximálne koncentrovane na oboch koncoch palubovky a odovzdať na ihrisku všetko. Vieme o silných stránkach súpera a verím, že sa nám ich podarí čo najlepšie zastaviť. Na zápas sa už všetci tešíme a dúfam že aj diváci, hoci len na diaľku, si prídu na svoje,“ prezradil asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Rytieri to proti oslabenej Handlovej nemali jednoduché, no napokon si postrážili zisk dvoch bodov (92:79) a udržali si prvé miesto v tabuľke. Trénerovi „Novovešťanov“ Teovi Hojčovi chýbal v tomto zápase Milan Nikolič, jeho štart proti Svitu je tak otázny. Dobrou správou však je, že sa postupne do formy dostáva Michal Čekovský a aj ďalší hráči naznačujú svoj potenciál. Ako však zvládnu ofenzívne ladeného súpera? „Čaká nás derby, ktoré nikdy nemá favorita a tak sme všetci v očakávaní toho, ako to dopadne. Samozrejme, že vo Svite chceme zvíťaziť, no domáci sú vo svojej špecifickej hale veľmi nepríjemní. Vieme na koho sa musíme zamerať, podstatné je však to, či to chlapci z ‚papiera‘ prenesú na ihrisko,“ uviedol asistent trénera Rytierov Erich Korfanta.

Kto píska: Pavel Fuska, Martin Margala, Jakub Izák

Na čo sa zamerať: V prípade, že budú obidvaja hrať, tak lákadlom bude určite konfrontácia De’Seana Parsonsa s Milanom Nikoličom. Špičkoví a všestranní hráči patria k lídrom svojich družstiev, natíska sa tak otázka, kto bude viac nápomocný svojmu kolektívu. 

Kde sledovať: