OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Ďalší Slovák korisťou Rytierov, na Spiš prichádza Dalibor Hlivák

Spišskí Rytieri pokračujú v slovenskej ceste, na ktorú sa vydali pri svojom reštarte. Do družstva trénera Štefana Sviteka pribudol 26-ročný rozohrávač Dalibor Hlivák.

Letná posila „Novovešťanov“ prichádza po ročnej anabáze v Handlovej. V drese „baníkov“ odohral reprezentant Slovenska 35 zápasov, priemerne v nich dosahoval 7,9 bodu, 2,1 doskoku a 3,7 asistencie. Hlivák má vo svojej zbierke aj viacero individuálnych úspechov, v sezóne 2017/2018 sa stal najlepším mladým hráčom základnej časti SBL a dostal sa aj do slovenského All Star tímu základnej časti SBL.

„Od chalanov, ktorí tu pôsobili minulý rok, som počul len pozitíva ohľadom fungovania, aj ľudí okolo klubu. Bude to nová výzva, teším sa na to a celkovo na ďalšiu sezónu. Dúfam, že budeme môcť privítať na zápasoch privítať aj fanúšikov, hrať pred prázdnym hľadiskom nie je ono,“ povedal Hlivák.

Úradujúci majster a víťaz Slovenského pohára bude mať na svojej súpiske minimálne štyroch Slovákov s reprezentačnými skúsenosťami, okrem Hliváka si bielo-modrý dres oblečie Adam Antoni, Michal Baťka a Jakub Merešš. „Mám naozaj radosť, že sme dotiahli na Spiš ďalšieho výborného slovenského basketbalistu, ktorý už niekoľko rokov dokazuje svojimi výkonmi, že patrí medzi najlepších. Vitaj medzi Rytiermi Dalibor.“ privítal novú posilu Michal Búza, generálny manažér Spišských Rytierov. Aj naďalej pokračuje v tíme Lukáš Krajňák, zahraničné posily sú zatiaľ dve – David Dennis a Milan Lužaič.