BC Prievidza vs Spišskí Rytieri 11. kolo

BC Prievidza – Spišskí Rytieri 79:72 (21:22, 17:15, 20:14, 21:21)

Rytieri: Kigab 15, Fusek a Pipkins po 9, Hlivák a Reeves po 4 (Smith 21, Antoni 5, Lopez 3, Juríček 2, Mrviš 0)

Prievidza: Crouch 18, Belikov a Rhodes po 14, Bolek 12, Radovič 11 (Kincel 6, Teličák 4, Krčmárik a Lukáč 0)

TH: 23/17 – 20/13, Fauly: 22 – 21, Trojky: 10 – 7, Rozhodovali: Ženiš, Bara, Turčin

Štatistiky: Zobraziť

Záznam: Zobraziť

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Nemyslím si, že rozhodla zóna, nebola pre nás prekvapením. Pripravovali sme sa na to, ale zle sme zareagovali. Celý zápas vychádzal z toho, že prvých päť minút bolo okej, ale ostatné minúty boli z našej strany bez koncentrácie, niektorí hráči ako by ani na zápas neprišli. Takto sa basketbal hrať nedá, na takejto úrovni sa nedá zdolať nikoho s takýmto prístupom. Neviem, či sme sa uspokojili po dvoch výhrach proti silným súperom, či som ja spravil nejakú chybu, lebo ja určite budem prvý, kto sa pozrie do zrkadla a uvidím, čo som spravil zle, a zoberiem za to svoju časť zodpovednosti, ale musia to urobiť aj hráči. Druhá vec, Prievidza tú výhru proste chcela viac a zaslúžene vyhrala. My sme o tom aj v príprave rozprávali, že tu sa hrá ťažko, majú najviac divákov v lige, ktorí ich podporia a potom sa nám, ako hosťom, hrá ťažšie. My sme to absolútne nezvládli a musíme si z toho zobrať poučenie, musíme sa o tom porozprávať a takýto prístup už nikdy nezopakovať.“

Adam Antoni, hráč Rytierov: „V podstate vyrovnaný zápas, nevedeli sme si rady najmä s domácou zónovou obranou, ktorú Prievidza hrala. Nevedeli sme trafiť strely z vonku, nevedeli sme sa presadiť. Myslím si, že v obrane to nebolo až také zlé, ale chyby tam určite boli. Musíme popracovať na tom, aby nás nezaskočila zóna, aby sme sa v tomto zlepšili a ideme sa pripravovať na ďalší zápas.”

Saša Jankovič, tréner Prievidze: „Skvelý zápas, skvelá atmosféra v hale. Chalani ukázali charakter a ukázali srdce, klobúk dole pred nimi. Len my ako tím a naše najbližšie okolie vieme, akými problémami si prechádzame. Napriek tomu chalani ukázali, že môžu hrať aj s takýmito súpermi, a to proti tímu, ktorý ma nabitú súpisku a môže to dotiahnuť do finále. Naši hráči ukázali, ako vedia držať spolu a hlavne možno aj po prvýkrát v sezóne hrali koncentrovane po celých 40 minút. Chcel by som poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí na zápas prišli, patrí im jedno veľké ďakujem za atmosféru. Celkovo ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás podporujú. A fanúšikom úspechu zas odporúčam pokračovať ďalej v tom, čo robia, lebo nás to len posúva vpred.“

Radoslav Teličák, hráč Prievidze: „Kľúčom bola hlavne zónová obrana, kde sme sa snažili odstaviť súpera v obrane, potom doskočiť a následne dať body v útoku. Počas oddychových časov sme si hovorili, že musíme dosiahnuť túto výhru. Teraz musíme takto pokračovať aj v ďalších zápasoch.”

Zdroj: Basketliga.sk