OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

BC Prievidza – Spišskí Rytieri 20. kolo

BC Prievidza – Spišskí Rytieri 71:75 (21:22, 18:13, 13:21, 19:19)

Štatistiky: Zobraziť

Highlights zo zápasu: Zobraziť

Prievidza: Taylor 17, Anderson 15, Hukič a Wheeler po 7, Jašš 0 (Lukáč 12, Walker 7, Kincel 6, Krčmárik 0)

Rytieri: Lopez 26, McGlynn 25, Juríček 14, Fusek 8, Mrviš 0 (Antoni 2, Hlivák a Židzik 0)

TH: 18/10 – 18/12, Fauly: 25 – 18, Trojky: 13 – 9, Rozhodovali: Zubák, Bara, Uhrin

Povedali po zápase

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Pred niektorými vecami naozaj už nemôžeme zatvárať oči, musí sa to povedať otvorene, ja o tom, bohužiaľ, hovoriť nemôžem, pretože môžem dostať za to pokutu, no nie je to v poriadku, deje sa to už viacero zápasov za sebou. Čo sa týka samotného zápasu, my s nikým nehráme uzavretú partiu, aj teraz sme hrali otvorenú partiu s momentálnym lídrom ligy, ktorý mal posledné zápasy priemer 100 bodov proti družstvám, ktoré sú v tabuľke pred nami. My sme Spišskú nechali na 75 bodoch. Počas zápasu sme vyhrávali i o desať bodov, no opäť sa opakovalo to, čo aj v minulých zápasoch, hráme dobre, nad zápasom máme kontrolu, bránime dobre, no míňame tam veľa síl, a potom začneme robiť v útoku zlé rozhodnutia. Najväčší problém nám robila zóna, riešili sme to dosť individuálne, máme na to systémy, máme na to pohyb, ale jednoducho to nejde. K tomu ostatnému, ľudia, ktorí zápas pozerali, videli sami, ja sa viac vyjadrovať nemôžem.”

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: „Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, myslím si, že sme si aj viac posúvali loptu, čo značilo to, že sme mali otvorené pozície, ktoré sme aj premieňali. Dobre sme bránili, no mali sme si možno dať väčší pozor na niektorých ich hráčov. Neviem, prečo sa nám to stále stáva, ale keď sa dostaneme do plusu, asi chceme každý ten zápas rozhodnúť a riešime to príliš individuálne, z čoho potom pramenia veľké straty, súper sa dotiahne, otočí zápas. Toto musíme do budúcna vylepšiť, aby sa nám to nestávalo a dúfam, že ďalší zápas už nebudeme musieť takto brániť a doťahovať v koncovke, ale tá koncovka bude pre nás a konečne to bude víťazný koniec.”

Teo Hojč, tréner Rytierov: „Ja som rád, že chlapci takto zvládli zápas, ktorý bol pre nás veľmi náročný. Za prvé, Prievidza je dobré mužstvo vedené dobrým trénerom s podporou skvelých fanúšikov. Po druhé, prišli sme sem bez Vlatka Graniča, zostali sme bez Adama Antoniho, ktorý sa počas zápasu zranil, takže naša rotácia sa veľmi zúžila, potom piaty faul Tomáša Mrviša, stálo nás to obrovské množstvo síl. Ja neviem, odkiaľ tí moji chlapci berú tú energiu, lebo toto bolo šialenstvo, gratulujem im a proste, wau, čo spravili.”

Michael Fusek, hráč Rytierov: „Chcel by som podotknúť, že sme trošku ten zápas nezvládli, nielen na obrannom doskoku mali strašne veľa doskokov, tým pádom mali druhé šance dať koše a tam sa zlomil zápas. Keby sme si ten doskok postrážili, tak sme mohli mať hladkú výhru.”