OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Aktuálne info Spišskí Rytieri cestujú na Final Four v oklieštenom zložení

Prakticky od začiatku sezóny sa úradujúcemu slovenskému šampiónovi zo Spišskej Novej Vsi lepí smola na päty čo sa týka zranení a chorôb. Inak tomu nie je ani pár hodín pred štartom Final Four Alpsko-jadranského pohára, ktorý organizujú Levice.

„Žiaľ, viacerých našich hráčov trápia zdravotné problémy, konkrétne črevná viróza. Budem rád, keď proti Pardubiciam nastúpime so siedmimi či ôsmimi zdravými hráčmi,“ informoval basketsnv.sk generálny manažér Spišských Rytierov Michal Búza.

Už postup medzi štyri najlepšie tímy medzinárodnej basketbalovej súťaže sa zapíše medzi významné úspechy klubovej histórie. Aj na záverečnom turnaji hodlali zverenci trénera Štefana Sviteka poriadne zamiešať kartami. Žiaľ, zdraviu nerozkážeš. V semifinále proti silnému českému tímu z Pardubíc tak naši statoční môžu len a len prekvapiť.

„Necestujeme síce s veľkými očami, ale samozrejme, ideme bojovať a ukázať to naše rytierske srdce. Chceme odohrať semifinálový duel so cťou a pobiť sa o čo najlepší výsledok,“ hovorí M. Búza.

Dať sa dokopy na rozhodujúce boje

Pre Spišiakov je hlavnou prioritou čo najviac zmobilizovať káder a sily pred budúcotýždňovým štartom vyraďovacích bojov Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Pre každý tím totiž play-off bezpochybne predstavuje vrchol sezóny a každý v ňom túži doputovať až za majstrovským pohárom. „Chcem sa poďakovať našim verným fanúšikom za trpezlivosť a podporu. My urobíme, čo je v našich silách, aby sme so vztýčenými hlavami odohrali Final Four Alpsko-jadranského pohára a následne sa čo najlepšie pripravili na play-off: z taktickej, hernej a najmä zdravotnej stránky,“ dodal pre klubový web generálny manažér Spišských Rytierov Michal Búza.