OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Aj trénerská legenda Spišiakov Štefan „Muco“ Vass videla tesnú prehru.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Baník Handlová 85:87 (17:32, 27:16, 15:15, 26:24)

Spišská Nová Ves: Alleyn 29, Krajňák 15, Maxwell 13, Nottage 12, Thompkins 5 (Židzik 7, Sewiol 4)

Handlová: Mrviš 22, Jankovič 13, Halada a Mitrovič po 11, Petráš 8 (Radukič 16, Jašš 5, Baltus 1)

TH: 27/20 – 28/21, Fauly: 21 – 25, Trojky: 7 – 14, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Gacík

Povedali po zápase:

Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: „Celý týždeň sme sa pripravovali na to, že Handlová je najlepší tím spoza oblúka a v prvom polčase dostaneme 10 trojok. Je síce pravdou, že takú úspešnosť nemá ani Chicago Bulls, ale to nie je podstatné, pravdou je, že sme bránenie týchto pozícií nezvládli. Som veľmi sklamaný, pretože sme sa dokázali napriek všetkému vrátiť do zápasu, no hrubé individuálne chyby a absencia kvality u niektorých hráčov spôsobili, že sme tento zápas tesne prehrali. Nemôžeme donekonečna opakovať, že sme mladý tím a že zbierame skúsenosti, pretože potrebujeme začať vyhrávať. Basketbal je síce kolektívna hra, v ktorej môžete ušiť taktiku, no na konci je vždy hráč, ktorý musí myšlienku a útok zakončiť, a to nám v kľúčových momentoch chýbalo. Profesionálny hráč basketbalu, ktorý za výkon berie mzdu, nemôže mať spod koša bilanciu 0/8, musíme si s chlapcami sadnúť a musíme niečo urobiť.“

Lukáš Krajňák, hráč Spišskej Novej Vsi: „Do zápasu sme vstúpili katastrofálne, v prvej štvrtine sme prehrávali o priepastný rozdiel, hlavne vďaka tomu, že sme sa prizerali ako nám Handlová strieľa trojky, na čo sme sa špeciálne celý týždeň pripravovali. Bolo to veľmi zlé, my musíme k domácim zápasom pristupovať úplne inak, potrebujeme nastúpiť a hrať s ‚krvavými očami‘, zastrašiť súpera a ukázať mu, že na palubovke sme pánmi my. Slúži ku cti, že sme sa vrátili do zápasu a v závere to už bolo o jednej-dvoch šťastných strelách, opäť sa šťastena od nás odklonila. Čaká nás teraz domáca séria, potrebujeme to zlomiť, no musíme hrať výrazne agresívnejšie. Malým pozitívom je, že som konečne prelomil ofenzívne mlčanie, verím, že to už pôjde a pomôžem tímu k výhram.“

Branko Maksimovič, tréner Handlovej: „Bol to veľmi ťažký zápas, je to pre nás veľká výhra. Myslím si, že vonku hráme lepšie, pretože doma asi cítime väčší tlak. Začali sme dobre a potom sme začali robiť stupídne veci, ktoré sme nikdy na tréningoch nepraktizovali. Následne sme sa v druhom polčase pokúsili zmeniť veci v obrane, potom, ako bol vylúčený Mitrovič, sme museli preorganizovať hru. Nakoniec sme si našli cestu k víťazstvu aj vďaka tomu, že Baltus odohral veľmi dobrý druhý polčas.“

Marek Jašš, hráč Handlovej: „Do zápasu sme vstúpili skvelo, no následne sme sa uspokojili, čo Spišiaci využili na vyrovnanie. Následne to bolo o tom, komu padlo viacej striel. Tímy sa bili o každý kôš, myslím si, že diváci videli pekný zápas. Dali sme do toho všetko, sme šťastní, že sme potešili aj fanúšikov, ktorí nás prišli povzbudiť. Čo sa týka našej úspešnosti na oblúku, máme na to hráčov, musíme to využívať a som rád, že sa to podarilo.“