OFFICIÁLNY WEB KLUBU
Spišskí Rytieri

Spišský Rytierom sa dostalo veľkej pocty

Spišskí Rytieri získali ako prvý basketbalový klub na Slovensku cenu fair-play od Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Prestížny honor je ocenením benefičného duelu, ktorý sme zorganizovali v spolupráci s občianskym združením Váš lekár. Cieľom bolo finančne pomôcť domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi. Ten na jar tohto roka postihol požiar, ktorý zničil strechu a prinútil evakuovať obyvateľov.

Keď na konci augusta Spišskí Rytieri v športovej hale hostili Iskru Svit, išlo o viac, než o obyčajný prípravný basketbalový zápas. Bolo to kultúrno-benefičné podujatie, pričom výťažok zo vstupného pomohol našim seniorkám a seniorom z domova dôchodcov. Chvályhodný počin si všimol aj SOŠV, ktorý odovzdal Spišským Rytierom diplom za príkladný čin v duchu fair-play.

„Toto ocenenie si veľmi vážime. Je to pre nás zadosťučinenie, ale ešte viac nás teší, že sme mohli konkrétne pomôcť našim dôchodcom. Veľké srdce ukázali aj naši fanúšikovia, ktorí v hojnom počte navštívili zápas so Svitom a preukázali solidaritu s ľuďmi v núdzi. Ďakujem za spoluprácu tiež združeniu Váš lekár, s ktorým sme akciu pripravili,“ uviedol čestný prezident Spišských Rytierov Rasťo Javorský, ktorý osobne za klub prevzal ocenenie.

AUTOR: Róbert Buček